Jarolím dúfa vo víťazný úvod, hlavné je ale herný prejav

Nový tréner českej reprezentácie Karel Jarolím dúfa, že vo funkcii začne výhrou. Hlavné pre neho ale je, aby tím v stredajšom prípravnom zápase s Arménskom začal aplikovať jeho herné poňatie a aby sa čo najlepšie pripravil na nedeľný vstup do kvalifikácie o majstrovstvá sveta so Severným Írskom.

“Určite idem do zápasu s určitým očakávaním. Chcel by som uspieť, navyše sa hrá v Mladej Boleslavi, kde som niečo prežil. Rád by som vstúpil na cestu úspešne. Dôležité to je z psychologického hľadiska, “ povedal Jarolím na dnešnej tlačovej konferencii.

Hlavný pre neho ale je, aby mužstvo začalo do svojej hry zabudovávať jeho štýl. “Hrá sa na výsledky, ale zápas s Arménskom by nám mal ukázať hlavne herný prejav a poňatie.Treba si overiť nejaké veci a na základe toho sa rozhodneme o zostave na oveľa dôležitejšie zápas so Severným Írskom, “ vyhlásil Jarolím. ” Verím, že to dopadne dobre, ale môže sa stať, že nie. Pre mňa je však dôležité, aby sme si vytvárali šance. Potom je to o tom, či je premeníme, alebo či je premení súper, “ dodal.

Arménsku považuje za nepríjemného súpera. ” Bilanciu v kvalifikácii nemala ktovieakú, ale napríklad s Portugalskom hrala vyrovnane a rozhodol to až Cristiano Ronaldo. Sú to Behave hráči s nebezpečným prechodom.Musíme na to byť pripravení a hrať obozretne, “ hodnotil súpera.

Vstup do úlohy reprezentačného trénera je pre Jarolíma veľmi ťažký, pretože pred prvým zápasom stihne s tímom iba jediný poriadny tréning. “nie je to jednoduché. Včera prebehol regeneračné tréning a teraz máme predzápasový tréning, aby sme sa dali dokopy, “ upozornil. O to väčšiu úlohu dal dnešnému videorozboru, na ktorom hráčom ukazoval, ako by si hru predstavoval. ” Hrozne by som si prial, aby sme to boli schopní aplikovať v zápase, “ dodal.

S hráčmi viedol aj individuálne pohovory. ” Chcem ich spoznať osobne.Urobilo to na mňa dobrý dojem, všetci majú záujem reprezentovať a chcú urobiť maximum pre úspech, “ opísal Jarolím.

Hráčom takisto urobil prednášku o zdravej výžive. ” Hovorí sa o mne, že som pedant na stravovanie. Zaujímam sa o to. Rozhodli sme sa, že to budeme praktizovať aj u áčka. Dal som im nejaké odporúčania. Čím viac informácií dostanú, tým lepšie pre nich. Je to servis pre nich a majú o čom premýšľať, “ vysvetlil. ” Urobili sme im aj vyšetrenie, dáta spracovávame a potom dáme hráčom odporúčania, na čom pracovať, “ dodal.

Vzhľadom k návratu Tomáša Rosického do Sparty sa nevzdáva myšlienky, že by tridsaťpäťročného záložníka uvítal aj v národnom tíme. “Necháme tomu voľný priebeh. Uvidíme, v akom stave Tomáš bude.Je to mimoriadny hráč, síce starší, ale teraz celkom odpočinutý. Bol by hriech ho nevyužiť, ak bude mať záujem, “ povedal.

Minimálne na najbližšie dva zápasy však bude musieť určiť nového kapitána, pretože v tíme už nie je ani brankár Petr Čech, ktorý v reprezentácii skončil, či zranený Tomáš Sivok. Ponúka sa stopér Marek Suchý. “Môže to byť on. Mal by byť jedným z ťahúňov. Keby tu bol Tomáš Sivok, tak by to asi bol on. Hráči to nechali na mne. Najprv poviem rozhodnutie im, “ iba naznačil Jarolím.