Rozvíjať jemnú motoriku prstov

Rozvíjať jemnú motoriku prstov.

Odborníci ukázali, že dobre vyvinuté jemná motorika, sú úzko spojené s rozvojom reči. Takže pozor na hru s malými predmetmi. Samozrejme, že je potrebné pozorne sledovať, či dieťa nesnaží čerpať do úst a prehltnúť, čo sa hrá. Hrabanie fazule alebo hrachu so svojím dieťaťom. Stále môžete dať niektoré položky nerozbitné riad a nalejte tlačidiel alebo perličky z jednej misy na inú.

Zahrajte si na pieskovisku: postaviť mesto spolu, variť jedlo, kopať tunely. Zapojiť lisované z hliny alebo slané cesto, ktoré sa ľahko urobiť sami. Spoločne robiť scény z vašich obľúbených rozprávok, ukázať, aké časti sa skladajú obľúbených postáv dieťa. Tu môžete diskutovať o príbeh alebo rozprávku na opis farby pomocou.

Už 2-3 rokov môže priniesť omrvinky, ktoré pomáhajú s domácimi prácami – roll kotlety v múke, aby sa koláč alebo rozdelenú Mandarin. Po prvé, dieťa je nepravdepodobné, že si všetko starostlivo, ale verte mi, bude sa snažiť jeho najlepší.

7_big

Čítajte a prerozprávať staré.

Prečítajte si vaše dieťa, a povedzte mu, príbehy, rozprávky a básničky, spievať spoločne. Skúste hrať s tónom, vyjadrovať rôzne charaktery vo svojich poviedkach. Po prečítaní príbehu, opýtajte sa vaše dieťa otázky – kto mal rád viac, prečo, pre koho príbeh. Skúste snívať spoločne, kam ísť po konečnom postáv v rozprávke scény.

Doplňte svoje príbehy demonštrácie svetlé, farebné, vysoko kvalitné ilustrácie a obrazy. A nezabudnite, že práce by mali byť primerané veku dieťa! Môžete tiež aktívne používať deti filmové pásy, prezentácie, karty.

Podporovať hlasové názvy objektov.

Keď vaše dieťa ťahá rukoväť, takže mu požadovaný objekt, nemusíte hneď ponáhľať splniť jeho stonanie alebo tichú požiadavku. Daj to účel iný objekt s rovnakým police a predstierať, že to nechápal, kým sa oznámi potreboval. Vysvetlite: “Ja tomu nerozumiem. Je potrebné povedať :, nech lyžicu ” Nezabudnite vyjednávať a jeho akcie: “. Dávam vám lyžicu – lyžicu na”

Ale čo je najdôležitejšie, nezabudnite, že každé dieťa sa vyvíja individuálne. Neprepadajte panike, ak niekto z vašich priateľov má rovnaký vek ako dieťa-hovorí, neponáhľajte a nie nadávať vaše dieťa – buďte trpezliví, a po chvíli si všimnete novú úspech vaše batoľa.