Vlčkovi sa splnilo želanie, Slavia vyzve Anderlecht, kde hrával

Vedúcemu mužstvá Slavie Stanislavovi Vlčkovi sa splnilo želanie. Los 4. predkola Európskej ligy totiž prisúdil pražskému klubu Anderlecht, kde bývalý útočník v rokoch 2008 a 2009 rok a pol pôsobil. Na návrat do Belgicka sa teší a verí, že červenobieli môžu využiť súperovho sklamanie z vyradenia z kvalifikácia Ligy majstrov.

“Na mne to nie je, bude to o hráčoch. Ja osobne som si samozrejme Anderlecht prial , keď sa zúžil ten okruh súperov, ktoré sme mohli dostať. Som rád, že sme Anderlecht dostali a že sa tam zase po dlhšej dobe vrátim.Hoci nie ako hráč, ale bude to príjemné, “ povedal novinárom Vlček.

Počas pôsobenia v Anderlechtu odohral 27 zápasov a pripísal si desať gólov. ” Už je to pomerne dosť dlhá doba a tí hráči sú tam prakticky všetci iní. Nepoznám tam z hráčov prakticky nikoho, ale Anderlecht je tým známy, že sa tam hráči točí a mení. Tím je úplne nový, “ uviedol Vlček.

Zmenami prešiel káder úradujúceho belgického vicemajstra aj tento rok v letnej prestávke. ” Keď nie je úspech, sú schopní priviesť šesť sedem nových hráčov. Čo mám správy, je to mladé mužstvo a majú tam dobré individuality, “ vyhlásil štyridsaťročný Vlček.

Slavia už s Anderlechtom hrala v roku 2005 v predkole Ligy majstrov a prehrala 1: 2 a 0: 2.Za Pražanmi nastúpil aj Vlček, ktorý potom pôsobil v bruselskom klube. Anderlecht išiel v posledných rokoch výkonnostne dolu.

“Je pravda, že už nie sú pravidelným účastníkom Ligy majstrov, ale stále majú kvalitu a v Belgicku sú top klubom. Nebude nás čakať nič jednoduché, ale hrateľné je to vždy, “ uviedol Vlček. “Presvedčili sme sa o tom so Slaviou pred 11 rokmi, kedy sme síce vypadli, ale u nich sme zohrali dobrý zápas. Nezvládli sme to doma. Myslím, že jednoducho šancu máme, ak sa dobre pripravíme a zvládneme to domáce stretnutia, “ dodal.

Anderlecht podľa neho bude veľmi sklamaný z toho, že vypadol s Rostov v 3. predkole Ligy majstrov. “Prebojovať sa do Ligy majstrov pre nich bola úloha. Budú chcieť samozrejme postúpiť aj do Európskej ligy.Uvidíme, či trošku využijeme toho, že sa nehrá o Ligu majstrov, ale v úvodzovkách len o Európsku ligu, “ dodal Vlček.

V kontakte zatiaľ s nikým z Anderlechtu nie je. ” nebol som tam zase tak veľkú dobu, ale verím, že by tam mohli byť niektorí chlapci, ktorí tam boli predtým. Zostal tam športový riaditeľ. Inak viem, že majú nového nemeckého trénera. Sám som zvedavý, koľko ľudí tam poznám, “ usmial sa Vlček. ” Hovoril som s (trénerom brankárov Sparty) Danom Zítka. Ten tam bol ešte dlhšiu dobu a mal taky obrovskú radosť, že sme ich dostali, pretože je ešte väčší Anderlechťák, “ uviedol Vlček.

V Anderlechtu bol obľúbený. ” najvypätejších bol zápas s Brugg. Mne sa podarilo v tom zápase skórovať, navyše to bolo na začiatku môjho pôsobenia.Tým som si trochu získal fanúšikov, keď som rozhodol stretnutia. Ako fanúšikovia, tak ľudí v klube sú tam strašne príjemní a teším sa na to, “ povedal Vlček.