Zlínsky Vukadinovic už nechce byť len žolíkom tímu

Vírusové ochorenie vyradilo oporu zlínskych futbalistov Vukadin Vukadinovic v posledných dvoch zápasoch v Hradci Králové a dnes doma proti Jablonci zo základnej zostavy len na lavičku náhradníkov. Vzhľadom k tréningovej absencii ho kouč Bohumil Páník nasadzuje až do druhých polčasov. V úlohe symbolického žolíka, ktorý pomôže rozhodnúť o výsledku.

Pred týždňom v Hradci Králové dal gól v poslednej minúte zápasu a pečatil víťazstvo 2: 0. Jeho dnešný bránka z 84. minúty dala naopak za stavu 0: 2 signál k mohutnej zlínskej ofenzíve, ktorá viedla aspoň k vydreté remíze 2: 2.

“Žolíkom byť nechcem. Dúfam, že už na budúci zápas za dva týždne budem pripravený tak, aby som nastúpil opäť v základnej zostave, “ usmial sa strelec dnešného prvého gólu.Priznal, že ešte nie je stopercentne v kondícii. V týždni len ľahko trénoval. Jedinou prípravu v plnej záťaži podstúpil až deň pred zápasom.

Ako si dal harb vlastnú bránku a Zlín prehrával v závere prvého polčasu 0: 1, tak sa už išiel rozcvičovať. “Boli sme dohodnutí s trénerom, že opäť v druhom polčase nastúpim,” poznamenal Vukadinovic, ktorý prestávku strávil rozcvičováním na ihrisku. Preto tiež nevidel, čo sa dialo v zlínskej šatni po nevydarenom polčase.

“Zažil som to na Slovácku, kde sme tiež po polovici prehrávali. Bolo to zo strany trénera veľa ostré. Ale dnes si myslím , že to také klímu v šatni nebolo.Chlapci makali, len sme si dali blbý vlastný gól, “ tvrdil Vukadinovic.

Veľký podiel na opticky neproduktívnym výkone Zlína mala taktika Jablonca. ” Súper sa zatiahol a úplne zmenil štýl hry, ktorý doteraz predvádzal. Prešiel na hru s piatimi obrancami a štyrmi záložníkov. Zacpal prosto pred bránkou aj po stranách. Postavil bojovníkmi a spoliehal na rýchle protiútoky. Teda hru, ktorú produkujeme my, “ všimol si ešte z lavičky srbský futbalista. Aj on mal veľký podiel na tom, že sa podarilo Zlínu po príchode na trávnik rozhýbať ofenzívu a získať tlak.

< i> “Po priebehu zápasu, kedy sme ešte chvíľu pred koncom prehrávali o dva góly, je bod dobrý. Chceli sme predĺžiť úspešnú šnúru a zostať v tabuľke prvý. Ale aspoň sme si udržali doterajšiu neporaziteľnosť.Čo je tiež cenné, “ myslí si Vukadinovic.